Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

depilacja

Depilacja laserowa staje się obecnie najpopularniejszą formą depilacji. Depilacja miejsc intymnych i ich okolic cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet, ale także i wśród mężczyzn.

Rodzajów depilacji jest kilka, natomiast ten jest najbardziej skuteczny. Polecany jest szczególnie dla osób pragnących pozbyć się na dłuższy czas nadmiaru owłosienia, a także dla tych, dla których inny rodzaj depilacji sprawia problemy zdrowotne w postaci nawracających podrażnień skóry.

Jak więc odpowiednio przygotować się na zabieg depilacji laserem? Czy mamy się czego obawiać?

Na wstępie powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza, który będzie wykonywał nam powyższy zabieg, ze względu na to, że odpowiednie przygotowanie trwa zazwyczaj do miesiąca czasu.
Wszystko będzie zależeć od naszego zdrowia, koloru, jakości i gęstości strukturalnej naszych włosów.

Lekarz zaleci nam, abyśmy zaprzestali na miesiąc przed zabiegiem jakiejkolwiek depilacji.
Pól roku przed zabiegiem musimy natomiast zrezygnować z przyjmowania leków jakimi są retinoidy. Należy także w tym okresie wystrzegać się przyjmowania niektórych ziół, przykładowo takich jak dziurawiec czy nagietek, a także preparatów zawierających te zioła.
Chodzenie na solarium również jest w tym czasie zakazane. Jeżeli natomiast nasza opalenizna została uzyskana poprzez stosowanie środków jakimi są samoopalacze, zabieg będzie możliwy po tym, gdy opalenizna zejdzie.

Jednakże, aby informacje na temat przygotowania do zabiegu były wyczerpane i rzetelne, najlepszym źródłem będzie dla nas opinia lekarza prowadzącego.