Oczyść organizm – Detoks cukrowy

cukier

Każdy z produktów na półkach sklepowych zawiera cukier. Na przestrzeni dziejów cukier był wielokrotnie zwiększany jako dodatek do licznych produktów. Wiele marek nie wyobraża sobie braku cukru w ich produktach.

Właściwie organizm człowieka jest skazany na dużą ilość cukru, ponieważ każdy produkt go zawiera. Jeżeli nie ma dostępu do znanych sobie farm ze zdrową żywnością, to ma 100% pewności, że w wybranym produkcie znajduje się cukier. Współcześnie dietetycy opracowują liczne diety, które nie zawierają cukru, jest to tak zwany detoks cukrowy. Dieta bez cukrowa jest wyzwaniem, ponieważ organizm przyzwyczajony do określonego podaży cukru do krwi, będzie buntował się przy jego braku.

Dlatego przy oczyszczaniu organizmu z detoksem cukrowym warto sobie wszystko zaplanować. Jest to tak naprawdę odwyknięcie organizmu od cukru. Dlatego trzeba ten proces rozmieścić w czasie, tak aby organizm stopniowo przyzwyczajał się do braku cukru. Aby detoks cukrowy przyniósł najlepsze efekty można dodatkowo zorganizować redukcję stresu w życiu. Taka redukcja stresu powinna odbywać się za pomocą: aktywności fizycznej, ćwiczeń oddechowych, medytacji, roślin we własnym otoczeniu. Czasami wystarczy wziąć kilka głębszych wdechów. Najbardziej optymalnym czasem na oczyszczenie organizmu z detoksem cukrowym jest trwanie przy diecie bez cukrowej około 30 dni. Wówczas można obserwować znaczące pozytywne zmiany w organizmie, samopoczuciu, sprawności fizycznej i intelektualnej.