Klasyczny wibrator czy pulsator – co wybrać?


Kobieca masturbacja czy też przyjemna gra wstępna z partnerem z wykorzystaniem gadżetów z sex shopu to doskonały sposób nie tylko na to, by dostarczyć sobie przyjemności, ale także by dogłębnie poznać potrzeby swojego ciała. W ofercie najlepszych sklepów erotycznych dostępne są pulsatory oraz wibratory klasyczne służące do wzmocnionej efektami penetracji. Czym one się różnią i który z nich wybrać?

Czym jest wibrator klasyczny?

Ta najbardziej popularna kobieca zabawka znajduje swoje stałe miejsce w wielu szafkach nocnych. Każdy wibrator klasyczny jest nieco inny pod względem kształtu, kolorów, materiału, z którego został wykonany, oraz funkcji. Wszystkie modele łączy jedno – generują one rytmiczne drgania o różnym natężeniu. Takie zabawki służą do penetracji pochwy, ale w razie potrzeby można je także wykorzystać do masturbacji analnej lub masażu łechtaczki. Mają one kształt i długość męskiego członka. Wykonane są zazwyczaj z nietoksycznego silikonu medycznego w różnych kolorach. Posiadają regulację poziomu mocy wibracji oraz ich rodzaju, w celu dostarczenia jak najlepszych doznań seksualnych dopasowanych do indywidualnych preferencji. Podobnie działa nowość – czyli pulsator.

Czym jest pulsator?

Buszując po wirtualnych półkach sex shopów można też natknąć się na urządzenie o fallicznym kształcie, ale o innej nazwie. Przypominający wyglądem wibrator klasyczny pulsator generuje pulsacje zamiast drgań. Fale uderzeniowe rozchodzące się po ciele mogą wówczas obejmować nieco większy obszar. Ciekawym gadżetem jest także pulsowibrator, łączący funkcje obu tych urządzeń i pozwalający zaspokajać się na wielu różnych płaszczyznach.

Jaki rodzaj stymulacji jest przyjemniejszy?

Każda kobieta ma w łóżku zupełnie inne potrzeby. Tym samym nie da się jednoznacznie określić, czy przyjemniejsze doznania daje wibrator klasyczny, czy pulsator. Z tego powodu producenci gadżetów erotycznych produkują różne wyroby, dając klientom możliwość próbowania rozkoszy na wielu różnych poziomach intensywności. Klasyczny wibrator generuje częste, krótkie i mocne drgania, pobudzające punktowo, stopniowo doprowadzając kobietę do coraz większej ekstazy, poprzez stymulację punktu G. Z kolei pulsator to lekkie, rozchodzące się dookoła uderzenia, które zwiększają obszar, jaki ma być pobudzany.

Jaki gadżet najlepiej wybrać?

Tak naprawdę miłośnicy erotycznych zabawek zgodnie przyznają, że nie warto ograniczać się tylko do jednej, w obliczu tak dużej różnorodności nowoczesnych urządzeń na rynku. Mając wibrator klasyczny, można zapewnić sobie stymulację, jakiej nie jest w stanie wygenerować męski członek ani język. Podobnie jest z pulsatorem – jego pieszczoty przypominają nieco dotykanie członkiem punktu G, jednak są dużo mocniejsze i częstsze. Mając w szafce oba te urządzenia lub pulsowibrator, czyli dwa w jednym, można po prostu bawić się w masturbację, testując różne intensywności, częstotliwości pobudzenia czy sposoby penetracji. Ta zabawa w odkrywanie własnych preferencji dostarczy Ci mnóstwa wrażeń – przetestuj zatem erotyczne nowości!